To jsou věci po dvou deci.

Kate Zemanová (20), zlobivá dcera prezidenta republiky, se po mnoha měsících ukáže oficiálně ve společnosti. Co jí také jiného zbývá, když má ve čtvrtek maturitní ples, kolem čehož rozehrává její gymnázium zajímavou špionážní hru.

Aby ne. Maturitní ročník Kate Zemanové si totiž pro svůj velký den údajně vybral klub SaSaZu, který Zemanová dobře zná, ostatně právě tam naposledy v policejní uniformě provětrala se spolužačkami svou slavnou pornokabelku, která ji definitivně usvědčila ze lži ohledně legendární party na Zličíně, na kterou si vyrazila její dvojnice, kvůli čemuž chudák Kateřina dodnes trpí, její otec nenávidí bulvár a tajemnice její matky Jana Bartošová ví, že poradit nebohé Kate vše popřít byl ten nejhorší nápad v dějinách PR.

„Nebudeme ke čtvrteční akci nic říkat a nemá ani smysl kontaktovat jakéhokoli jiného zaměstnance podniku,“ řekl nám dnes pan Jaroslav, provozní SaSaZu, s tím, že nebude odpovídat na žádné další otázky, zejména na tu, zda se v podniku skutečně připravují na příjezd druhé pařmenské legendy hned po Zemanové – jejího otce Miloše Zemana (69), který má podle našich nepotvrzených informací ples zahajovat.

Ještě „veselejší“ byl telefonát s gymnáziem. Na přímý dotaz, zda škola chystá ve spolupráci s personálem nějaká opatření ohledně médií, jsme se od jedné z pracovnic dozvěděli, že „akce je neveřejná, budou tam jen studenti“, načež jsme poděkovali za přihrávku na smeč a zeptali se, proč se tedy na ples normálně prodávají lístky, což byl čistý bluf, ale protistrana se „čapla“: „Já nejsem kompetentní vám k tomu něco říkat,“ sdělila nám „nadšená“ slečna, která zvedla ve sborovně telefon, a vzápětí zajímavě odpověděla na otázku, kdo že ples moderuje: „A to je nějak důležité?“ optala se nás a na naše opáčení, že nás zajímá, který moderátor naváže na úvodní proslov Miloše (snad si před velkou chvílí odpustí větší množství welcome drinků), jsme se dočkali další taškařice: „Ale to je velmi zajímavá informace,“ zkusila být nebohá telefonistka ještě jednou nad věcí, ale po našem doplňujícím dotazu, zda tedy informaci popírá, nám řekla, že ji nepopírá ani nevyvrací a nebude se k ní vyjadřovat, a my ji přestali trápit.

Další na ráně, bývalá prezidentova mluvčí Hana Burianová, která celou kauzu v říjnu odnesla za někoho jiného a může být ráda, že může na Hradě pracovat v administrativě, nás s dotazem rovnou odkázala na svého nástupce, tiskového mluvčího Hradu Ovčáčka, na jehož vyjádření čekáme.

Přitom o nic nejde. Miloš má jen údajně zahájit maturiťák své dcerky, ale všichni okolo jsou tajemní jako hrad v Karpatech. A mlží. Takže vše při starém