Tak to je tedy síla.

Tento týden se nám s vraždami roztrhl pytel a jedna z těch nejbrutálnějších se týká zastřelení českého podnikatele Petra Vlacha (†72), jehož tělo našli v Itálii. Policie z jeho vraždy obvinila pět lidí, kterým hrozí doživotí.

Podle informací eXtra.cz je mezi nimi i švagr Martina Dejdara – Michael Šváb (45) z pražských Modřan.

Ten s Martinem Dejdarem (48) figuroval ve slavném průšvihu s filmem Panství, na jehož produkci se podílel. S Dejdarem spoluvlastnil firmu M.D.M. Production, která skončila s obrovskými dluhy právě kvůli Panství.

Šváb taktéž produkoval psychedelický film Eliška má ráda divočinu režiséra Otakára Schmidta.

Policie k dnešnímu dni v případu smrti podnikatele Vlacha pozatýkala pět lidí včetně Švába, které viní z toho, že si v Česku tipovali své oběti z řad bohatých podnikatelů a z těch se pak snažili vylákat peníze a zlikvidovat je.

Vlacha tato skupina pod záminkou prodeje nemovitosti vylákala do Francie na hotelový pokoj, kde byl okraden a následně se ho několik mužů v maskách pokoušelo donutit k převodu větší částky peněz.

Následně zmizel. Stopa jeho mobilu se policii ztratila 7. března.

Jeho tělo se našlo předevčírem v severní Itálii v křoví u dálnice. Na místě prý leželo asi tři týdny. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu odmítá sdělit, kdo přesně byl vrahem, policie pouze potvrdila, že obvinila pět lidí z omezování osobní svobody, vydírání a vraždy, za což jim hrozí až doživotí.

„Martin je v zahraničí a já se k tomu zatím nebudu vyjadřovat,“ řekl nám k celé kauze manažer Dejdara Roman Roun s tím, že se pokusí herce, který má být ještě dva týdny v USA, zkontaktovat.