Šokující zprávu přinesl portál news.sky.com. Na pláži The Beach Resort, Santa Teresa v Argentině, došlo k neštěstí. U pobřeží se občas vyskytují delfíni, což je velkým lákadlem pro turisty. Bohužel většina lidí nedokáže překonat své nadšení a začne se delfína dotýkat, což se tentokrát stalo osudným mláděti.

Delfín byl vzácné odrůdy La Plata, která je považována za ohrožený druh. Na světě je jich pouze 30 000 a jeden kvůli jásajícím plážistům zemřel. Tento druh delfína stejně jako jiné druhy nemůže zůstat dlouhou dobu na souši. Delfín má velmi mastnou pokožku, která zahřívá tělo, což znamená, že pokud se dostane ven z vody, jeho tělo začne vysychat a delfín umírá. Je tedy nezbytně nutné, pokud se delfín dostane na břeh, ho okamžitě do vody vrátit.

To se ovšem na pláži v Argentině nestalo a místo první pomoci se kolem delfína udělal velký dav, který se s umírajícím mládětem fotil. Argentinští ochránci zvířat proto vydali prohlášení, ve kterém připomínají extrémní zranitelnost těchto savců a doufají, že se podobná událost nebude opakovat.