Jenže i přes to, že byl Derek slepý, začal toužit po surfování taky. Když mu bylo 17 let, jeho otec mu řekl, že si vždycky přál, aby jeho syn byl surfař. A že ho moc mrzí, že se mu to nikdy nesplní. To ale Dereka ještě víc motivovalo a řekl si, že se sen musí stát skutečností.

Zapsal se do kurzu surfování a začal trénovat. Tím, čím si musel Derek projít, ho hodně zocelilo. Jeho cesta byla neuvěřitelná. Tím, že je slepý, měl vše mnohem těžší, a tak na sobě musel mnohem víc dřít. Ale vyplatilo se! Derek se na surfu opravdu naučil. „Můj otec mě povzbudil a pomohl mi,“ řekl Derek. „Hodně jsem také cvičil s mými přáteli, ale baví mě to,“ dodal.

Ten prý poslouchá oceán a snaží se do něj vcítit. Nemůže totiž vidět, jak přichází vlna. Vše je u něj jen o citu. Samozřejmě že na začátku mnohokrát spadl. Ale zase se postavil zpátky na surf. Znova a znova. Podle zvuků zjistí, na jaké straně vlny surfovat. „Pokud máte nějaký sen, musíte v něj věřit,“ vysvětluje Derek. Důležitá je prý vášeň a vytrvalost.