Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO: Na Jižáku řádí ozbrojený exstarosta. To vás dostane

Způsob politického jednání ve stylu divokého západu zvolil nechvalně proslulý, nyní již naštěstí bývalý starosta Prahy 11 Jiří Štyler (Hnutí pro Prahu 11).

Štyler měl podle svědectví radního Prahy 11 Říčaře (ANO) na koaličním jednání totiž údajně se slovy „Tak snad už se konečně dohodneme!“ položit na stůl funkční a zřejmě i ostře nabitou střelnou zbraň.

Navíc se exstarosta na posledním zasedání zastupitelstva přiznal i k tomu, že v průběhu posledních dvou let (kdy vykonával funkci starosty), chodil na jednání zastupitelstva vždy ozbrojen. „Pistoli jsem nosil a dále ji nosit budu, abyste věděli," uvedl doslova Štyler na záznamu jednání.

Vyděšení zastupitelé již požádali pražskou primátorku, nového starostu i policii nad dohledem nad zasedáním zastupitelstva, které se koná ve čtvrtek 19. ledna v zasedacím sále objektu Centra pohybové medicíny.

Štylerovo pobíhání po městě s nabitou zbraní považují zastupitelé v době rostoucího celosvětového teroru za krajně nevhodné a také upozorňují na Štylerův potenciálně labilní psychický stav: čelil řadě velkých kauz i odporu veřejnosti (plán na odtržení „Jižáku“ od hlavního města, obvinění strážníka-hrdiny, vybudování kříže s jeho jménem na náklady města či jeho odpor proti dostavbě Pražského okruhu v rozporu s usnesením zastupitelstva). Policií jsou prošetřována trestní oznámení na jeho jméno, byl odvolán z funkce a v současné době se dokonce přihlásil o podporu v nezaměstnanosti.

„Jednání zastupitelstva nesmí připomínat westernový film, v němž bude zúčastněné pronásledovat ve stínu pistole strach, že můžou být za svůj nesouhlasný názor v krajním případě i zastřeleni. I když o to Štylerovi možná jde, protože věcně argumentovat už neumí,“ reagoval jeden z šokovaných zastupitelů Rostislav Korbel (Jižní Město – náš domov), který na případ upozornil společně s dalšími opozičními stranami.

Jižní Město známé mezi Pražany jako pražské Palermo tímto případem opět potvrdilo svoji drsnou pověst. Pikantní je, že tyto „westernové“ manýry do místní čtvrti přivedl ten, který do politiky původně vstupoval jako samozvaný nepřítel „nestandardního“ vedení komunální politiky. Pouhé dva roky ve funkci však stačily Štylerovi k tomu, aby mu moc stoupla do hlavy natolik, že ztratil podle opozice veškerý kontakt s realitou.

Související články

Další články