Dva Poláci v pondělí natankovali benzín na čerpací stanici v třinecké části Ropice a ujížděli směr Český Těšín. Policisté je pronásledovali a snažili se je zastavit. Řidič ale policisty ignoroval a dál ujížděl. Když se auto dostalo na silnici z Českého Těšína na Karvinou, Polák přidal na rychlosti a začala zběsilá honička s policií. Řidič několikrát vjel do protisměru a ohrozil projíždějící řidiče.

Policisté ho stále se zapnutými zvukovými i výstražnými světly pronásledovali v jeho divoké jízdě, místo uposlechnutí výzvy zvýšil rychlost. Za nepříznivého počasí na velmi frekventované komunikaci riskantně předjížděl. „Řidiči ve směru jeho jízdy i v protisměru se mu museli vyhýbat, aby nedošlo ke střetu. Svou bezohlednou jízdou ohrožoval bezpečnost silničního provozu,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ve vysoké rychlosti projeli obcemi Chotěbuz, Louky a blížili se ke Karviné. Řidiče zastavil až kamion a namířená zbraň. „Policisté služebním vozidlem společně s řidičem kamiónu vytvořili na šířku cesty překážku. Ujíždějící vozidlo se přiblížilo k zátarasu, řidič začal brzdit. Ve chvíli, kdy už neměl kam ujet, začal přidávat plyn a směřoval na zasahujícího policistu. Policista použil donucovací prostředek, hrozbu namířenou střelnou zbraní, a řidič zastavil,“ řekla policejní mluvčí Viačková.

Řidič vozu je podezřelý ze spáchání několika přestupků v dopravě, ze spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy a z přestupků majetkového charakteru. Nebylo to poprvé, kdy muž odjel od benzínky bez zaplacení. Udělal to už v září na čerpací stanici v Českém Těšíně. Polák se ke všemu přiznal.