Každý se chce vyhnout popravě jinak. Někteří žádají o milost nebo se do nekonečna odvolávají. Vietnamka, která byla odsouzena za pašování drog k trestu smrti, to vymyslela pěkně po svém a originálně.

Podplatila totiž o patnáct let mladšího vězně Nguyena Tuan Hunga (27), který jí několikrát předal injekce se svým spermatem. Stálo ji to zhruba 60 tisíc korun, ale vyplatilo se! Udělal to tak minimálně dvakrát loni v srpnu. Žena si pak sperma vstříkla do pochvy. Osud tomu tak chtěl a ona opravdu otěhotněla! Teď se její rozsudek smrti automaticky změní na doživotí.

Kvůli její vynalézavosti už přišli ve vězení Quang Ninh o místo čtyři dozorci. Žena byla zatčena v roce 2012 za obchodování s drogami a v roce 2014 byla odsouzena k trestu smrti. Samozřejmě se hned odvolala, ale soud její odvolání zamítl.

Nguyen by měla rodit za dva měsíce a její trest bude změněný na doživotí. Podle vietnamských zákonů totiž nemůže být popravena žena, která je těhotná nebo má dítě mladší 3 let. Její lest jí tak zachránila život. Z vězení se ale už nejspíš nepodívá.