Z horních pater se stále ozývá volání o pomoc. Požár se rozšířil asi hodinu po půlnoci z druhého patra. Je narušena statika a hrozí zřícení budovy. To výrazně ztěžuje evakuaci obyvatel domu. Lidé jsou vytahováni z domu v pyžamech, někteří se nadýchali kouře.

„Ten zápach je nesnesitelný, budova téměř shořela na popel,“ uvedl pro Daily Mail Tim Downie, který bydlí v sousedství. Další soused uvedl, že viděl lidi, "jak vyskakují z oken"https://­twitter.com/prin­cezip/status/87487055­2896393216.

Na Twitteru se dokonce objevila zpráva od ženy, která je v budově uvězněna. „Jsem uvězněná v tom paneláku! Nemůžu se odsud dostat a bojím se, že zemřu na udušení kouřem,“ uvedla neznámá žena.

Plameny stále nejsou pod kontrolou a stále nebyli evakuováni všichni obyvatelé domu. Policie uvedla, že asi 30 lidí muselo být převezeno do nemocnice kvůli otravě kouřem. Zatím nejsou známy žádné oběti na životech.

Značný počet lidí se v souvislosti s požárem pohřešuje. Někteří příbuzní hledají ztracené blízké na Twitteru. „Tohle je moje třináctiletá neteř. Oddělila se od rodičů při požáru, neviděl ji někdo?“ Podobných dotazů stále přibývá.

Podle posledních zpráv se hasiči snaží dostat plameny pod kontrolu pomocí speciální pěny. Na špatné protipožární opatření upozorňovali obyvatelé Grenfell Tower hasiče již v minulosti!