Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Veterinář roku: Aby uklidnil vystrašenou a opuštěnou fenku, sdílel s ní její klec

Jako ostatní pejsci se i tato psí slečna brzy z pekla, které si prožila,
vzpamatovala. Pomalu se z ní stává spokojená a důvěřivá fenka.
Zdroj: Granite Hills Animal care
Doktor Andy Mathis sklidil za svůj krok velké ovace. Do rukou se mu dostala vystrašená fenka pitbula Graycie, která si prožila peklo. Několik kilometrů od domova byla nalezena v zuboženém stavu. Nedokázala se v novém prostředí aklimatizovat, a tak doktora napadlo, že jí bude dělat v kleci společnost.

A ono to opravdu zafungovalo! Veterinář Andy Mathis z americké Georgie s fenkou Graycií spal i jedl.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a fenečka se začala cítit mnohem lépe. Nakonec se ke zvěrolékaři i přiblížila a dala mu najevo svou náklonnost.

Video, kde sedí hodný veterinář s vyděšenou fenkou v kleci, už sdílelo přes 85 000 lidí.

Díky Andymu se z Graycie pomalu stává důvěřivá a spokojená fenka.

Začátky však byly docela složité. Zubožená Graycie se v kleci obávala dotknout své misky s jídlem a váhala, jestli se najíst nebo ne. Vtom lékař odložil svou snídani a vzal do ruky granule a nabídl je fenečce. Krátce nato už Graycie spokojeně hodovala po boku svého nového kamaráda doktora Mathise.

Veterinář popisuje, jak a kde fenku nalezli: „Někdo ji odkopl, na krku měla obojek a jistě někomu patřila. Ať už to byl kdokoli, zachoval se opravdu škaredě a šlo vidět, že ji dostatečně nekrmil. Graycie byla po příjezdu ke mně na kliniku vyhublá na kost. Bylo na ní znát velké emoční vypětí. Někdo jí musel ubližovat, bála se mě, když jsem ji spatřil poprvé.“

Tento experiment vyzkoušel zvěrolékař už u několika pejsků a pokaždé to zabralo. Ať už byli jakkoli psychicky na dně, netrvalo to ani šest týdnů a vzpamatovali se. Pak si zamilovali jídlo i dovádění s lidmi a byli mnohem šťastnější než předtím. Přestali se bát ostatních pejsků a Andy se stal jejich miláčkem.

„Už z toho nejsem tak smutný, když vidím pejsky v žalostném stavu. Vím totiž, že se z toho se mnou brzy dostanou a budou znovu spokojení,“ dodal na závěr ke své netradiční metodě, jak uklidnit pejska, hodný veterinář Andy Mathis.

Tady už se můžete podívat, jak veterinář trávil volný čas po boku smutné fenečky.

Související články

Další články