Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Veřejnoprávní televize nechce uveřejnit tento klip. Proč jim proboha vadí rozkošné teenagerky z 5Angels?

Nejúspěšnější česká dívčí skupina 5Angels nedávno představila nový videoklip k písni Kiss and Tell. S jeho prezentací má ale problém kanál veřejnoprávní televize Déčko.

Na Déčku, jehož vysílání je určeno pro děti, ho totiž dramaturgie zásadně odmítla zařadit do hitparády s tím, že koncepčně nezapadá do pořadu. „Vůbec tomu nerozumím. Klip vznikl ve spolupráci s významnými britskými producenty, natáčel ho stejný tým kameramanů, z jejichž dílny pochází například filmový trhák Mr. & Mrs. Smith. Autorkou textu je dvorní textařka skupiny Black Eyed Peas Lucy Graves,“ uvedl manažer kapely Roman Roun, který se obává, že za neuvedením klipu je dokument Show!, který hodlá ČT odvysílat. V něm se objevilo i podezření na to, že dívky v kapele trpí, že musí tvrdě pracovat, zatímco jim utíká dětství pod rukama. Dnes už je holkám od dva roky víc a je jasné, že za jejich úspěchem je disciplína, bez které by jinak nebyly tam, kde jsou teď. „Holky vstávají brzo, pravidelně tancujou a zpívají, rozhodně to je lepší, než kdyby se poflakovaly u počítače,“ říká Roun.

Přesto ale s promováním klipu jedné z nejúspěšnějších teenagerských kapel na Déčku neuspěl. „Kapela 5Angels a její produkce nezapadají do dramaturgické koncepce pořadu. Dokumentární film České televize Show!, který je podle mě velice zdařilý, nemá na rozhodnutí nezařadit klip 5Angles do hitparády žádný vliv. Klip bychom nevysílali ani bez znalosti dokumentu. Z české produkce se snažíme zařazovat hudbu vykazující nespornou kvalitu a seznamovat tak děti s významnými osobami české scény,“ vyjádřil se za Déčko dramaturg Petr Hauzírek.

Vypadá to, že se „andílci“ budou muset obejít bez podpory veřejnoprávního kanálu…

Související články

Další články