Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

VELKÝ HOROSKOP LÉČIVÝCH ROSTLIN: Víme, jaké nemoci trápí Raky, Panny i Býky a které rostliny jim nejvíce pomůžou!

Zdroj: profimedia
Trápí vás často nějaká nemoc a nic nepomáhá? Pak je načase podívat se, co nám poradí hvězdy. Máme pro vás velký horoskop léčivých rostlin, který vám zaručeně pomůže vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Stará lidová moudrost praví, že na každou nemoc vyrostla patřičná bylina. Jednotlivým znamením zvěrokruhu přisuzuje astrologie pro ně charakteristické zdravotní potíže, od nichž vám právě bylinky dokážou účinně pomoci. Metoda využívající k léčbě rostliny se nazývá fytoterapie (dříve bylinkářství).

Beran

Berany trápí bolesti hlavy a občasná nervozita. Ke zklidnění i na migrény jsou vhodné chmelové šišky, zalijte je horkou vodou a pijte jako čaj. S nachlazením Berana zatočí odvar z černého bezu a čaj z lipového květu.

Býk

Znamení Býka mívá problémy s trávením a bolestmi v krku. Pro dobré zažívání se doporučují fenykl, máta a mateřídouška. Na Býkův bolavý krk zabere šalvěj, ideálně ji kloktejte, případně popíjejte ve formě čaje.

Blíženci

Blíženci by si měli dávat pozor na záněty dýchacích cest, při jejich onemocnění si dejte čaj z mateřídoušky, na kašel je zase výtečný nálev z podbělu. Pocuchané nervy Blíženců utiší meduňka nebo kozlík lékařský.

Rak

Zrozenci Raka trpí zažívacími potížemi, což nezřídka zapříčiňuje jejich křehká psychika. Na žaludeční nevolnosti a špatné trávení se dá Rakovi poradit mátový a jitrocelový čaj, na uklidnění je pak výborná meduňka.

Lev

Lvi si stěžují na obtíže se srdcem a vysoký krevní tlak. Srdce a cévy posílí čaj ze srdečníku a kopřivy, tlak sníží ibišek a hloh. Problémy Lva s játry a žlučníkem zmírní ostropestřec, pelyněk i pampeliška.

Panna

Znamení Panny je náchylné k onemocněním trávicího ústrojí, na něž spolehlivě zabírají anýz, bazalka a heřmánek. Když se Panna dostane do stresu a napětí, nechť si uvaří čaj z majoránky nebo levandule.

Váhy

Váha se nerada rozhoduje a špatně snáší stres, což se odráží na činnosti ledvin. Při ledvinových obtížích pijte urologický čaj či nálev ze zlatobýlu a jalovce. Váhy zklidní mučenka, k pohodě přispěje mateřídouška.

Štír

Zrozenec Štíra má problémy s vylučovacími a pohlavními orgány. Na ženské potíže účinkují kontryhel, heřmánek a sporýš, na prostatu je skvělý zlatobýl. Zlobí-li Štíry vyšší tlak, potom sáhněte po česneku.

Střelec

Střelci by si měli dávat pozor na trávení a játra. K tomu jim dopomůže pampeliška, pít ji můžete jako čaj nebo si její listy přidávejte do salátů. Střelcova játra zregeneruje odvar z ostropestřce, posílí je řepík a měsíček.

Kozoroh

Znamení Kozoroha nejvíce trápí bolesti kloubů, zubů a kožní nemoci. Vlasům a pokožce prospěje odvar z přesličky, bolavé zuby uklidní hřebíček. Při revmatismu lze Kozorohům doporučit březové koupele.

Vodnář

Vodnáři mívají problémy s oběhovým systémem, křečovými žilami a křečemi v lýtkách. Pro povzbuzení krevního oběhu se používá rozmarýn. Na křečové žíly a křeče v lýtkách zabere u Vodnáře výtažek ze jmelí.

Ryby

Zrozenci Ryb inklinují k onemocněním jater a slinivky, zlobí je lymfatický systém, trpí úzkostnými stavy. Trávení upraví máta, na játra, slinivku a zlepšení metabolismu je vynikající slanobýl. Rybí nervy utiší čaj z hlohu.

Denní osobní a erotické horoskopy pro všechna astrologická znamení hledejte zde

Související články

Další články