Což je trochu s podivem, když nejstylovějšími ženami světa jsou dvě Angličanky, a to Kate Middleton a Emma Watson.

Anglické modelky patří k těm nejúspěšnějším na světě, jako třeba Kate Moss nebo Cara Delevingne, britské herečky zase patří mezi nejkrásnější, Keira Knightley nebo Kate Winslet zdobí každý film.

A pak tu máme úplný opak v soutěži krásy, kdy Miss Velké Británie se pro tento rok stala Shelby Tribble, dívka z Plymouthu, která by u nás určitě do velkého finále neprošla. Obyčejná, tuctová a ničím zajímavá blondýna zvítězila v konkurenci asi čtyřiceti dívek, ovšem když se podíváte do galerie, pochopíte proč.

Opravdu krásné Britky dělají světovou kariéru, ty ostatní chodí do soutěží krásy, které vypadají spíš jako řachanda v místním kulturáku. Zatímco my tady děláme z Miss největší událost roku, megacelebritu a vůbec ji neskutečně přeceňujeme, ve světě je to okrajová událost, která si zaslouží většinou jen zmínku v tisku na druhé straně, pokud se zrovna nejedná o Miss World nebo Miss Universe.

Anglické soutěžící se prošly sem tam, ukázaly se v plavkách, pak jedna z nich dostala šerpu a bylo po všem. Žádní hvězdní hosté ani čtyřhodinová galashow. A ani žádné krásné slečny.