Kovové zbytky z kremace žijí dál po obřadu svůj vlastní život. Všechny umělé věci ve vašem těle, které zbudou, se používají dále do výroby dopravních značek, leteckých motorů a náhradních dílů.

Ocelové šrouby a plíšky, které se používají při operacích kostí, kloubů nebo lebky, a dokonce i výplně zubů se spolu s kovovými částmi rakve dále recyklují, ústavy je pomocí speciálního stroje oddělují od popela a odvážejí do kovosběren, kde se materiál přidává právě třeba do dopravních značek.

Vše je samozřejmě etické, rodiny jsou před kremací dotazovány, zdali si přejí spolu s urnou přebrat i umělé části nebožtíka, většina ale odmítne. A není pak možné se nijak dopátrat, kde kovové části z určitého těla skončily.

Například v Británii skončí během měsíce kovových součástí plná jedna velká přihrádka. Bohužel i k tomu napomáhá aktivní vojenská účast britských vojáků na zahraničních misích, kde se pak do kremační pece dostává tělo spolu se šrapnely a nebo částmi miny, které během operací v polní nemocnici nejdou vyndat.