Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Vědci vzkazují: Maminky! V těhotenství cvičte, narodí se vám bystřejší dítě

Nastávající maminky by měly pravidelně cvičit.

Pomalu abychom si začali myslet, že dělat vědu je zábava a že jde o sexy povolání. Máme tu totiž výsledky dalšího šíleného vědeckého výzkumu! Ten dnešní poukazuje na fakt, že by nastávající maminky měly svá těla zaměstnávat nejen psychickou, ale i fyzickou aktivitou. Pro dítě totiž hraje ve vývoji obrovský rozdíl, pokud se matka jen válí na gauči, anebo ho vystavuje pravidelně nějaké aktivitě.

Samozřejmě tady nemluvíme o tom, abyste, milé maminky, hrály do devátého měsíce pětkrát týdně squash. Přiměřenou aktivitou se myslí cokoliv, u čeho plod nemůže přijít k úhoně. Bohatě prý stačí set několika jednoduchých cviků.

Důležitá je hlavně pravidelnost – pozitivní vliv fyzické aktivity se ukázal už u těch miminek, jejichž matky v těhotenství cvičily po dobu 20 minut, a to pouze třikrát týdně. Testy se prováděly na „čerstvě vyklubaných“ miminkách. Stačilo jim nasadit na hlavu elektrody, které zkoumají mozkovou aktivitu.

U miminek, s nimiž se v bříšku cvičilo, byl okamžitě vidět rozdíl. Dlouhodobý výzkum pak ukazuje, že ti, kdož byli ke cvičení vedeni už během pobytu v matčině břichu, nemají s fyzickou aktivitou problém ani v dospělosti a mnohem méně trpí obezitou, navíc jsou bystřejší než ti ostatní.

Mohlo by vás zajímat

Další články