Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Vědci sestavili tabulku nejinteligentnějších plemen! Tohle je 10 nejchytřejších z nich!

Vědci sestavili tabulku nejinteligentnějších plemen! Tohle je 10 nejchytřejších z nich!
Zdroj: profimedia.cz
Pes je nejlepší přítel člověka a bezesporu jedno z nejinteligentnějších zvířat. Ale stejně jako u lidí si nejsou všichni psi rovni. Kteří z nich jsou nejinteligentnější?

To, že psi jsou jedno z nejinteligentnějších zvířat, je bez debaty. Ovšem přemýšleli jste někdy nad tím, které plemeno je vlastně nejinteligentnější? Stejně tak jako všichni lidé na světě nemohou být stejně inteligentní, tak ani všechny rasy psů si nemohou být rovny.

Které plemeno je výkvětem inteligence? Na tuto otázku se pokusil odpovědět psycholog a expert Stanley Coren. Tento člověk je expertem na inteligenci jak lidskou, tak psí

Ve své knize The Inteligence of Dogs popsal, která psí plemena jsou nejchytřejší. Psycholog se věnoval jedné stránce inteligence, a to pracovní. To znamená, že zkoumal, jak jsou psi schopni reagovat na lidské příkazy. Šlo mu o to, jakou rychlostí je pes chopen se naučit novým příkazům a jak moc je následně se spolehlivostí plní.

Coren tvrdí, že je to jedna z mnoha psích stránek inteligence, která je nejvíce orientována na člověka.

Tohle je žebříček 10 nejinteligentnějších psů, kteří se naučí nový příkaz rychleji než za pět opakování a splní ho v 95 % případů:

1. Border kolie

2. Pudl

3. Německý ovčák

4. Zlatý retrívr

5. Dobrman

6. Šeltie

7. Labradorský retrívr

8. Papillon

9. Rotvajler

10. Australský honácký pes

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy