Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Vědci potvrzují: Zlomené srdce opravdu způsobuje smrt!

Kouření a zlomené srdce způsobují smrt.

Ať už se s vámi rozešel váš životní partner, nebo vám navěky odešel někdo hodně blízký, víte moc dobře, jaké to je mít zlomené srdce. Je to bolest, kterou nikomu nepopíšete, a bolest, která se prostě nedá utišit.

Zlomené srdce ale není jen metaforou. Vědci opravdu přišli na to, že srdce se zlomit dá.

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč řada lidí umírá po smrti svého milovaného? Srdce v důsledku nadměrného emocionálního vypětí prodělává určitě změny a často opravdu dochází až k srdečním selháním. Člověku se podle odborníků z Velké Británie oslabí imunita až do té míry, že přichází smrt. Dojde totiž ke snížení množství bílých krvinek a tělo tak ztrácí schopnost bojovat s bakteriálními nákazami.

„Naše objevy pomáhají vysvětlit, proč vdovec či vdova někdy zemřou krátce po svém partnerovi, ačkoli jinak vypadají zdravě,“ uvádějí vědci z University of Birmingham.

Proto přátelé pozor na mrchy a děvkaře, nechat si zlomit srdce může totiž mít fatální následky. Bohužel ne pro ně, ale pro vás.

Mohlo by vás zajímat

Další články