Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vědci nechali 267 mužů zírat na prsa: Pozor, velikost je nezajímala!

Je to krásná podívaná.
Zdroj: instagram.com
+ Dalších 7 fotografií
Ano, muži zírají rádi na prsa. Co víme všichni, ještě museli potvrdit vědci, kteří na výzkum určitě získali nějaký ten sympatický grant. Jak to tedy je s "očumováním" ženských předností a na co se přišlo?

Vědci našli 267 mužských dobrovolníků, kteří se museli ve jménu vědy obětovat a zírat na různá ženská prsa. Byla to opravdu velká oběť, která přinesla zajímavé výsledky.

Asi není překvapením, že v každé zemi se preference lišily na základě kulturních návyků. Tam, kde není takový dostatek jídla jako u nás, je korpulence považována za znak zdraví a plodnosti.

„S ohledem na preference velikosti poprsí a korpulentnosti žen v podmínkách vyšší prediktability prostředí a vyšších nedostatků zdrojů, v tomto případě to platilo především pro africký Kamerun, se ukazuje preference pro ženy s vyšším BMI, a tím pádem i s větším poprsím," řekl Českému rozhlasu Jan Havlíčka z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Muži z Česka nebo třeba i Brazílie naopak preferují menší velikost, ale zato pevný tvar. Právě pevnost může souviset s věkem ženy a její schopností mít stále děti.

Dřívější studie například prokázaly, že ženy s větším poprsím mají vyšší hladinu estrogenu a estradiolu. Tedy hormonů, které mají vliv na plodnost.

A jak výzkum probíhal? Vybranému vzorku mužů byly prostě ukázány obrázky prsou a postupně vědci zaznamenávali, jaká se jim líbila nejvíc. V případě českých mužů zvítězil tvar a pevnost nad velikostí.

Související články

Další články