Oblíbený herec Richard Gere slaví své osmašedesáté narozeniny. Pochází z pěti dětí a má jednoho nevlastního bratra. Jeho otec vlastnil malou pojišťovnu, takže jako malý nouzí rozhodně netrpěl. Původně o herecké kariéře moc neuvažoval a po střední škole šel studovat vysokou školu, obor filozofie a východní náboženství.

Svoji první hlavní roli dostal ve čtyřiadvaceti letech. Do podvědomí diváků se začal pomalu dostávat díky filmu American Gigolo. Od té doby se také objevoval na titulcích amerických módních časopisů a mluvilo se o něm jako o jednom z nejpřitažli­vějších herců.

Osmdesátá léta byla pro něj obtížná. Neustále osciloval mezi úspěchem a neúspěchem. Zlom přišel v roce 1996 s filmem Pretty Woman, kde zazářil po boku úchvatné Julie Roberts. Od té doby je na výslunní až dodnes.

V lásce se mu ale příliš nedaří. Čtyři roky byl ženatý s nádhernou modelkou Cindy Crawford. Poté sedm let randil s modelkou Carey Lowell a má s ní syna. Nyní se objevily spekulace o tom, že herec zahořel láskou právě ke své kolegyni Julii Roberts.

"Je to jasné, prostě se navzájem přitahují. A vždycky přitahovali. Bylo jen otázkou času, kdy to dají dohromady,“ uvedl zdroj amerického bulvárního magazínu. Ale pravda bude nejspíše jiná, a to ta, že oba dvou jsou velmi dobří kamarádi a mají mezi sebou silné pouto. O ohnivou lásku se ale pravděpodobně jednat nebude.