Oslavu své inaugurace Zeman pořádá každoročně. Letos ale zvýšil počet pozvaných hostů. Na plese se objeví lidé z kulturního i politického prostředí, ale i zástupci diplomatického sboru. Těch by tam mělo být až 400. Pokud o ples projeví zájem, pořadatelé jim zasílají ceny vstupenek. Lístky do Španělského sálu nebo do menší Rudolfovy galerie mají rozdílné ceny. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka stojí vstupenky do 10 tisíc korun.

„Veškerý zisk po odečtení nákladů na akci bude rozdělen stejným dílem mezi Zemanův fond na splácení státního dluhu a fond jeho manželky,“ řekl mluvčí. Peníze z účtů nadace manželky prezidenta by měly putovat na pomoc ohroženým dětem, seniorům či lidem bez domova nebo v ústavech.

V ceně vstupenky je zahrnuto občerstvení i tombola. Hlavní cenou bude pětichodová večeře s prezidentským párem. V tombole také můžete vyhrát lístek na finále mistrovství světa, které bude v Česku, nebo zvěřinu z lánské obory.

Celá akce se jmenuje Můj třetí rok s vámi a bude zahájena dnes v 17 hodin ve Španělském sále Pražského hradu. Dechovku by měla zahrát Hudba Hradní stráže a Policie České republiky. Hrad jako každý rok nechce zveřejňovat rozpočet akce. Podle Ovčáčka se ale snaží být organizátoři úsporní, proto se ples koná v prostorách Hradu.