Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Varování meteorologů: Na Česko se ženou silné bouřky. Udeří za pár hodin

Bouřky k nám přijdou už za pár hodin.
Na Česko se podle Českého hydrometeorologického ústavu ženou silné bouřky. Udeřit by měly odpoledne, večer a v noci na neděli. Zasáhnou postupně celou Českou republiku.

Na Česko se ženou silné bouřky s přívalovým deštěm. Bouřková oblačnost bude postupovat od západu k východu. V Čechách a na Vysočině platí varování od druhé hodiny odpoledne, na Moravě až od páté hodiny odpoledne.

Během hodiny by na některých místech mohly napršet až tři centimetry vody. Vítr bude silný nárazový a dosáhne až 70 kilometrů za hodinu. Bouřky můžete očekávat i v neděli.

Některým lidem tak můžou zasáhnout do víkendových plánů. Kvůli přívalovým dešťům se tak můžou rozvodnit některé menší toky nebo zaplnit suchá koryta. Hrozí i zatopení sklepů. V posledních dnech už k nám přišly silné bouřky dvakrát. Jedna udeřila v pondělí a druhá v pátek. Bouřkové dny ještě zdaleka nekončí.

Mohlo by vás zajímat

Další články