Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

V Rumunsku si nevědí rady s toulavými psy: Vláda schválila jejich beztrestné zabíjení

Bukurešť trápí velký počet opuštěných psů, péče o ně stojí
spousty peněz. Tak se to rozhodli radikálně vyřešit.

V rumunském hlavním městě je nyní okolo 65 tisíc toulavých psů a Bukurešť si s nimi neví rady. V útulcích pro ně není místa a péče o ně je celkem nákladná, navíc psi bývají agresivní a útočí na lidi, nejsou ojedinělé případy, že smečka hladových psů napadla a roztrhala člověka.

Naposledy se takový případ stal před dvěma lety, kdy psi zabili postarší ženu u nemocnice. Začátkem tohoto září údajně psí smečka napadla a usmrtila čtyřletého chlapce, byť pozdější vyšetřování odhalilo, že chlapec byl obětí zločinu.

Problém s toulavými psy se rozhodl řešit i prezident země Traian Basescu a na jeho popud rumunská vláda schválila kontroverzní zákon o volném zabíjení toulavých psů.

Podle nového zákona se budou muset obce o opuštěná zvířata povinně starat 14 dní, ale pokud se nepřihlásí jejich majitel nebo kdokoliv, kdo by se o ně postaral, mohou být utraceni.

Nový zákon pobouřil hlavně ochránce zvířat a do kampaně proti volnému usmrcování psů se zapojili lidé z celého světa a vznikají dokonce i podpisové petice. Pokud se chcete přidat, můžete zde.

Související články

Další články