Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

V kuřecím mase z Polska byly zakázané látky, místo masa lidé kupovali vodu. Nemáte ho doma i vy?

V kuřecím mase z Polska byly zakázané látky, místo masa lidé kupovali vodu. Nemáte ho doma i vy?
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
Kontroloři Státní veterinární správy objevili v kuřecím mase dováženém z Polska zakázané látky zadržující vodu. Jde o klamání spotřebitele. Nemáte ho doma i vy?

"V kuřecím mase z Polska, prodávaném na českém trhu obchodní společností z Holešova ve Zlínském kraji, se nacházely nepovolené polyfosfáty, které zadržují v mase vodu," řekl mluvčí správy Petr Pejchal.

Maso obsahovalo méně bílkoviny a více vody, než povolují předpisy. A to můžeme označit jako klamání spotřebitele. Polyfosfáty byly v kuřecích čtvrtkách od polské firmy Inter-Natural

"Chlazené maso již bylo prodáno a je po datu spotřeby. Nelze však vyloučit, že ho někteří lidé mohou mít doma zamražené," varoval Pejchal.

O pokutě pro prodejce rozhodne správní řízení. Za porušení veterinárního zákona lze uložit pokutu do výše jednoho milionu korun Ti, kteří maso mají doma ho můžou vrátit na prodejně.

Úřední veterinární lékaři odebrali vzorky kuřecího masa od stejného polského dovozce v dalších dvou provozovnách ve Zlínském kraji, výsledky ale zatím nejsou známé.

Jedná se o tento výrobek: Kuřecí čtvrtky chlazené, třída jakosti A, PL 24174302 WE, INTER-NATURAL Krzysztof Wiewióra 43-300 Bielsko-Biala Rychlińskiego 30/4, datum výroby 7. 3. 2016, datum použitelnosti 12. 3. 2016, šarže č. 554.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy