Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

V Evropě zabíjela malárie! Dívku z Itálie už oplakává rodina. Jak se tam nemoc dostala?

Čtyřletá dívenka přišla o život v nemocnici v severoitalském městě Brescia. Příčinou smrti byla těžká forma malárie. Podle informací listu La Repubblica rodina nebyla v destinacích, kde nakažení touto nemocí hrozí. Není tak jasné, jak dítě k nemoci přišlo.

Dívka byla nějakou dobu léčena s cukrovkou v nemocnicích ve městech Trento a Portogruaro. V jedné z těchto nemocnic se léčily 2 dívky, které si malárii přivezly z cesty do afrického státu Burkina Faso. Rodiče dívky nikdy necestovali do země, kde hrozí nakažení malárií. Také nejsou důkazy, že by se v Itálii vyskytl druh komára, který touto nemocí může nakazit.

„Na základě prvotních informací to vypadá, že se dítě malárií nakazilo v nemocnici v Trentu, a to je velmi vážné,“ řekla novinářům italská ministryně zdravotnictví Beatrice Lorenzinová. Je také možné, že se takovýto komár dostal do Itálie v zavazadle. Další možností je komáří kousnutí někoho, kdo si nemoc přivezl a poté přenesení na holčičku.

V Itálii tuto nemoc úspěšně vymýtili na počátku 60. let minulého století a daný druh komára, který nemoc přenáší, zde již nežije. Právě z Itálie pochází pojmenování nemoci – „mala aria“, v překladu „špatný vzduch.“

Mohlo by vás zajímat

Další články