Kdo by si nepřál probouzet se každý den plný síly a energie? Všichni chceme, aby náš den byl od okamžiku, kdy otevřeme oči, tím nejlepším… Jenže rychlé pracovní tempo, stres a nedostatek spánku nás od tohoto startu mnohdy zrazují. Tohle je ale 6 tipů, jak být vysněnému startu co nejblíže!

1) Vstaňte dříve než obvykle!

Možná nad tím kroutíte hlavou, ale věřte tomu nebo ne, ráno bez stresu je to nejlepší, co si můžete na začátku dne dopřát! A chvíle pohody, které si ráno užijete, vás mohou nabít na celý den.

2) Vypijte nalačno vlažnou vodu s citronem

Váš metabolismus vám poděkuje. Zrychlíte ho a zbavíte tak tělo škodlivin. Navíc doplníte tekutiny, což se odrazí i na vaší náladě a pleti! Nevěříte? Vyzkoušejte…

3) Zacvičte si

Stačí deset minut protažení nebo jógy, nebo alespoň procházka cestou do práce. Budete se cítit úplně jinak, než když hned zatuhnete za počítačem.

4) Snídejte

Dopřejte si čas na nejdůležitější jídlo dne! Využijte toho, že právě ráno můžete sníst prakticky cokoliv a vaše tělo to bez problému zpracuje a využije. Nebojte se tedy ani sladkých snídaní.

5) Plánujte

Pokud si každé ráno vyhradíte pár minut na plán dne, uvidíte, s jakou lehkostí všemi starostmi proplujete. Hlavní je nezmatkovat!

6) Usmějte se

Výzkumy dokazují, že když se na sebe hned po ránu usmějete do zrcadla, váš den bude nabitý pozitivní energií a vy budete všechno řešit s lehčí hlavou.