Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Utrpení Mileny Dvorské (†71): Toužila po spokojené rodině, setkání s vnučkou ji ZABILO!

Po celoživotním utrpení zabilo Milenu Dvorskou setkání s vnučkou.
Zdroj: archiv
+ Dalších 17 fotografií
V pouhých patnácti letech ji Jan Werich (†75) obsadil do role princezny Marušky v pohádce Byl jednou jeden král. Nebyl to ale pouze talent, ale i krásné oči a rozkošná tvářička, které Milenu Dvorskou (†71) vzápětí vystřelily do hereckých výšin. Ale zatímco v profesním životě zářila, v tom soukromém tiše trpěla. Nakonec jí žalem puklo srdce!

Milena Dvorská si spokojeně studovala zdravotnickou školu a snila o kariéře zdravotní sestřičky, ale osud jí rozdal jiné karty. Život jí obrátil naruby Jan Werich, od kterého v roce 1954 dostala nabídku role Marušky v pohádce Byl jednou jeden král.

Nejspíš nebyla náhoda, že se tak stalo zrovna na Vánoce. Pro Dvorskou to byl asi největší dárek v životě. V pouhých patnácti letech se zapsala do pamětí českých diváků a další nabídky se jen sypaly. Po roli v nezapomenutelné komedii Anděl na horách nastoupila do DAMU, kde po ní ani nechtěli maturitu, a pak zamířila do Divadla E. F. Buriana. Zůstala mu věrná až do roku 1991.

Jenomže zatímco v profesní kariéře se jí náramně dařilo a nepochybně patří mezi naše nejlepší herečky, v soukromí mohla Dvorská leda tak splakat nad výdělkem.

Na bezbřehé utrpení si zadělala sama, když náhle otěhotněla s bulharským studentem režie Orfeiem Cokovem. Ten se rozhodl k návratu do rodného Bulharska a před Milenou stálo osudové rozhodnutí. Dceru Lucii neměla šanci uživit, a tak ji poslala k rodičům na venkov.

Babička s dědečkem vychovávali Mileninu malou dceru až do jejích šesti let. Lucie to matce nikdy neodpustila. Po návratu do Prahy se jí po prarodičích stýskalo. Dvorská už v té době byla šťastně provdaná za Josefa Krause. Měli spolu syna Jakuba a manželství jim vydrželo přes čtyřicet let.

Rodinná idylka se ale nikdy nekonala. Lucie se s křivdou z dětství nehodlala smířit a matku nesnášela. Obvinila ji, že ji doma bije a řve na ni. Dvorská to do konce života popírala.

Nebylo jí to však nic platné. Napětí se stupňovalo a vrcholem bylo, když se Lucie v roce 1989 seznámila s Janem Dvorským, jenž v té době zrovna studoval FAMU. Krátce nato založil sektu, v jejímž čele stanul pod jménem Parsifal Imanuel. Psal se rok 1991, když se Milena Dvorská viděla s dcerou naposledy. Ta potom s Parsifalem prchla do ciziny, kde mu porodila osm dětí. Společně s osobním životem začala jít ke dnu i herecká kariéra Dvorské, už nedostávala moc velkých rolí, jen štěky.

S vnoučaty se Dvorská nevídala. Prvorozená Julie se ale po čase rozhodla rodinu v Belgii opustit a vrátit se do Prahy. Navštívila i skomírající babičku, která žal léčila alkoholem a prášky na spaní. Možná právě pod tíhou náhlého setkání s vnučkou, kterou si jako jedinou stihla v dětství pochovat, v roce 2009 jen pár dní nato zemřela.

Poslední zprávy o Lucii a Parsifalovi jsou z roku 2013, kdy se rodina po dvaceti letech na útěku vrátila do Česka. Těžko říct, zda před hrozbou trestního stíhání kvůli nezapsání dětí do školky zemi opět neopustili.

Související články

Další články