Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Ústeckou policii zaskočil schizofrenik, který se choval jako ještěrka: Lovil hmyz, lezl po stromech a syčel! Vrchol show ale měl teprve přijít…

Hlídka původně vyjížděla k opilému občanovi, ale na místě zjistila,
že se jedná o ještěrku.
Zdroj: Policejní deník, MP Ústí nad Labem

Strážníci ústecké městské policie se v noci na sobotu potýkali se skoro dvoumetrovou ještěrkou, ve kterou se podle Policejního deníku proměnil schizofrenik, ke kterému byli původně nad ránem přivoláni s tím, že muž leží na chodníku a divně se chová.

Na místě se ale ukázalo, že namísto psychicky narušeného jedince, který si zřejmě zaexperimentoval s halucinogeny, mají strážníci co dělat s převtělenou ještěrkou. Podle ústeckého policejního mluvčího začala situace nabírat dramatický spád, když se strážníci přesvědčovali, zda muž dýchá a není zraněn.

Dotyčný poklekl na kolena a začal napodobovat útok ještěrky, přičemž na strážníky syčel a vyplazoval jazyk, aby se vzápětí připlížil ke stromu, kde demonstroval lov hmyzu. Když tento „ulovil“, měl ulehnout zpátky na zem a nereagovat na podněty, zřejmě v rámci etudy „mrtvá ještěrka“.

To ale nebylo vše, co šílenec pod vlivem neznámé látky, ze kterého se vyklubal pětatřicetiletý Filip. N., ten večer předvedl. Když si ještěrku, která měla u sebe léky na schizofrenii, převzali od posádky sanitky po sedmé ráno lékaři Masarykovi nemocnice, v muži se pro změnu probudil orangutan, který začal ničit zařízení ordinace a čekárny, proto musel být na základě naléhavé prosby lékařů znovu pacifikován navrátivší se policejní hlídkou, která jej pro sichr doprovodila na detoxikační oddělení zdejší psychiatrie, kde ukončil své zoologické řádění až díky přikurtování na lůžko a až další šetření ukáže, zda bude, vzhledem k evidentní nepříčetnosti, obviněn z výtržnictví a poškozování cizí věci.

Související články

Další články