Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Uruguayec, který čtyři měsíce přežil jen díky konzumaci krys v Andách, není hrdinou. Utíkal před obviněním ze zneužívání dětí

Raul během lékařské prohlídky.
Zdroj: Profimedia.cz

Osmapadesátiletý Uruguayec Raul Fernando Gomez Circunegui přežil čtyři měsíce v drsných podmínkách v Andách, kde zabloudil po poruše motorky během cesty z Chile do Argentiny. A i když ho po nalezení všichni litovali a radovali se ze šťastného konce, zdá se, že všechno je nakonec úplně jinak.

Přestože si všichni mysleli, že Uruguayec přežil svou vlastní smrt, a obdivovali jeho výdrž přežít jen díky konzumaci krys a rozinek, vypadá to, že muž nakonec nalezen být ani nechtěl. Údajně totiž prchal před zákonem!

Gomez, který byl ještě včera považován za hrdinu, již od dubna čelí několika obviněním ze sexuálního zneužívání dětí. Již 22. dubna byl na něj vydán zatykač.

Raul se na cestu vydal na své motorce v květnu. Poté, co se mu stroj údajně porouchal, pokračoval pěšky. Ve sněhové vánici ale zabloudil a až do neděle byl bez kontaktu s civilizací. V neděli na něj narazili pracovníci úřadu v provincii San Juan, kteří šli měřit výšku sněhu.

Dehydratovaný muž byl nalezen v provizorním přístřešku, v němž přežil jen díky rozinkám a také krysám. I tak ale zhubnul 20 kilogramů.

Rodina za Gomezem stojí, obvinění ze sexuálního zneužívání nevěří. „Raul je dobrý, tvrdě pracující muž. V Bella Union ho všichni znají a nikdy tu s nikým neměl problémy,“ uvedla jeho matka Irma Cincunegui.

Související články

Další články