Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Uprchlíky už zase nechceme, bojíme se o naši budoucnost, tvrdí nová polská vláda

Chlapeček Ajlan se stal symbolem uprchlické krize.
Poláci opět mění názor. Nejprve uprchlíky podle kvót přijímat nechtěli. Pak stáhli před EU ocas a řekli, že uprchlíky přijímat budou. Ale nyní zase mění postoj a chtějí nové jednání o uprchlické krizi.

Určitě si pamatujete, když Poláci zradili své kolegy z Visegrádské čtyřky a najednou oznámili, že s kvótami na přerozdělování uprchlíků souhlasí. Jenže to bylo ještě před teroristickými útoky na Paříž a varšavskou vládu vedla Ewa Kopacz.

Nyní je ale u moci nová premiérka Beata Szydlo a ta tvrdí, že nejdůležitější pro její kabinet je ochrana Poláků a Polska. „Bezpečnost Poláků klademe nade všechno,“ uvedla Szydlo. Vůči EU vyslala signál, že Polsko chce nové jednání o kvótách. Szydlo tvrdí, že pařížské útoky vnášejí do jednání o uprchlících nové motivy a momenty a bude třeba znovu jednat.

„Rozhodnutí předchozí vlády přijmout sedm tisíc uprchlíků byla chyba. Pro premiérku Beatu Szydlo bude nejdůležitější bezpečnost, v tom nepřistoupíme na žádný kompromis. Bezpečnost Polska a Poláků je pro nás rozhodující,“ prohlásil polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak.

Mohlo by vás zajímat

Další články