Útok se stal 2. března, krátce před půlnocí. Pár usnul ve stanu. Ghaňan prořízl plachtovinu a domáhal se hotovosti a hudebního přehrávače. U toho vyhrožoval, že když mu nedají, co chce, podřízne je motorovou pilou. O případu informuje například britský Daily Mail.

Třiadvacetiletou dívku poté vytáhl ven, kde jí před očima jejího přítele znásilnil. Když chtěl přítel volat o pomoc, bylo mu řečeno, ať je zticha. Jinak že dívka zemře.

Podezřelý byl zatčen krátce po činu v nedalekém Siegburgu, tam byl podle popisu identifikován.

Eric putoval před soud, kde se dívce dále vysmíval. „Pokud dívka tvrdí, že byla znásilněna, musí být prostitutka.“ Pak u soudu dále řekl, že každý, kdo dívce věří, je hlupák, který jen podporuje štětky. Jeho obhájce se ho snažil uklidnit, ale Eric předvedl před soudem divadlo plné negativních emocí.

Později vyšlo najevo, že 10 dnů před bestiálním útokem dostal příkaz k deportaci. Měl Německo opustit a odjet do Itálie. Do Itálie se dostal z Libye, jako většina afrických uprchlíků a ekonomických migrantů.

Bulvární novináři z Bildu se nyní úřadů ptají, proč muž nebyl deportován a na co se čekalo. Předpokládá se, že koncem října německý soud vynese rozsudek.