Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Uprchlíci zavlekli do Evropy ODPORNOU TRADICI: Holčičkám ŽEHLÍ PRSA kameny

Zdroj: profimedia.cz
zrůdnost
Některé zvyky jsou pro civilizovanou společnost nepochopitelné. Například ženská obřízka nebo žehlení prsou. Obě praktiky Evropa v minulosti téměř neznala. Nyní narůstá počet žen, které jsou obřezané či mají vyžehlená prsa. Tyto zvyky do Evropy přinesli migranti z Afriky.

Žehlení prsou je zdraví nebezpečná praktika, která je běžná v zemích subsaharské Afriky, jako je Kamerun, Togo nebo Čad. Tamější ženy věří tomu, že když dívce neporostou prsa, nebude sexuálním objektem pro muže. Ona se vyhne možným sexuálním útočníkům a rodina se vyhne ostudě.

O co se jedná? Dívkám jsou pomocí nahřátých kamenů tlačena prsa k hrudníku. Že je praktika bolestivá, je logické.

Evropa takové jednání neznala. S příchodem uprchlíků se ale zvyšuje procento žen, které mají vyžehlená prsa. Na problém mimo jiné upozornil britský The Guardian.

„Starala jsem se o desetiletou dívku, která už několik let měla infekci způsobenou žehlením prsou. Byla jsem zdravotní sestrou více než deset let. Sledovala jsem, jak těchto případů přibývalo,“ sdělila britským novinářům Jennifer Miraj, která kromě Londýna pracovala také v Glasgow, Essexu a Birminghamu. Jen ona sama byla svědkem patnácti dospělých žen a osmi dívek, které toto týrání stihlo.

Evropská legislativa tak má před sebou problém, který je relativně nový. Na jedné straně stojí právo na tradiční zvyky, na straně druhé pak mučení žen. Mučení žen a především dětí je v Evropě nepřípustné…

DÁLE ČTĚTE: Ženská obřízka dorazila do Evropy! Kolik žen je zmrzačeno?

Související články

Další články