Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Uplynulo 99 let a je to tu znovu! Měsíc pozře Slunce a čeká nás úplné zatmění

V USA budou lidé pozorovat úplné zatmění Slunce.
Zdroj: profimedia.cz
Miliony Američanů budou moci pozorovat úplné zatmění Slunce. Nejlepší podívaná bude nad státem Kentucky.

Pro Američany je to velká událost a nic neponechávají náhodě. Zatmění Slunce je mystická podívaná, která lidstvo znepokojuje od nepaměti. Je prostě proti zavedeným pořádkům i lidskému návyku, když najednou Slunce zmizí. Staré civilizace byly přesvědčeny, že Slunce musí něco spolknout – démoni, psi nebo třeba obří žába.

Povídačkám ale věří i moderní člověk. Zatmění Slunce prý ovlivní těhotné ženy a plod bude v ohrožení. Další Američané se ptají, zda mohou vařit jídlo, když nebude svítit slunce. Další lidé na internet píší, že se schovají doma a nebudou vůbec vycházet na ulici.

Úplné zatmění Slunce mohli Američané pozorovat v roce 1918. Nejlepší nebeská podívaná se chystá nad Kentucky – tam budou lidé zatmění pozorovat 2 minuty a 40 sekund. Kromě Kentucky se úplné zatmění dotkne také Oregonu, Nebrasky, Wyomingu, Kansasu, Missouri, Iowy, Illinois, Montany, Tennessee, Severní Karolíny, Georgie, Jižní Karolíny a státu Idaho.

Podle meteorologů bude nebe bez mraků a jev bude tedy dobře pozorovatelný, z čehož mají jistě radost i obchodníci. Turisté, kteří za zatměním mnohdy cestují přes celé Spojené státy, na nějaký ten utracený dolar jistě hledět nebudou.

Související články

Další články