Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Únosce tří Američanek je nejspíš otec novináře, který o případu během studií psal článek

Únosce tří Američanek je nejspíš otec novináře, který o případu během studií psal článek
Zdroj: Profimedia.cz

Ariel Castro (52), hispánský obyvatel ulice Seymour Avenue v Clevelandu, je podezřelý z únosu tří Američanek, které zmizely před deseti lety. Amanda Berry, Gina DeJesus a Michele Knight se všechny našly v jeho domě a s pomocí souseda Charlese Ramseyho se jim povedlo uprchnout. Podle posledních informací splodila Amanda se svým únoscem dítě, které držela v náručí, když se pokoušela o úprk.

Dívky byly vězněny necelé tři míle od svých domovů a jak se teď ukázalo, o případu zmizení Giny DeJesus psal článek i student žurnalistiky Ariel Anthony Castro, syn podezřelého muže. Ten je teď kvůli zprávám o svém otci v šoku, netušil, že vlastně tehdy psal článek o počínání svého otce. Castro starší už měl zkušenosti s oplétačkami s policií, zasahovala u něj před deseti lety v souvislosti s domácím násilím a výtržnictvím. Tedy zrovna v době, kdy měl unést tři dívky.

Poté, co se tři Američanky dostaly na svobodu, začalo pátrání nejen po únosci, ale i po možných komplicích. Zatčeni byli i dva bratři Ariela Castra, kteří s ním sice nebydleli, ale své domy měli v blízkosti.

Na rozdíl od jiných únosců a vůbec narušených zločinců byl Castro podle svědectví sousedů otevřený a společenský, pořádal pro lidi ze svého okolí pravidelná barbecue a večerní posezení s hudbou. Nikdo si proto nedokáže vysvětlit, jak je možné, že by jim uniklo věznění tří mladých dívek.

Související články

Další články