Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Umučená Viola (†34) chtěla z podivné sekty pryč: Vymyjí vám mozek, tvrdí bývalí členové

Zdroj: archiv
+ Dalších 11 fotografií
svědectví
Smrt bývalé modelky a učitelky angličtiny Violy (†34) stále nedává spát ani kriminalistům, kteří vraždu vyšetřují, ani obyvatelům Bratislavy, kteří nyní žijí ve strachu a v nejistotě. Policisté žádné informace prozatím nesdělují, a tak není známo, kam jejich vyšetřování v případu ubité mladé ženy pokročilo. Slovenská média v pondělí přišla s informací, že Viola byla členkou církve, která nepatří k těm nejznámějším. Podle zdroje z jejího okolí ale nyní vyšlo najevo, že Viola chtěla delší dobu náboženský spolek opustit...

Viola měla být členkou Apoštolské církve od roku 2015. Podle jejích známých se mladá žena, která v minulosti dělala modelku především v asijských zemích, po začlenění do náboženského spolku hodně změnila. Chodila zahalená, přestala se líčit a z krásné výrazné ženy tak byla najednou jen řadová učitelka anglického jazyka.

Působila v Bratislavě ve sboru Otcův dům a podle pastora Vladimíra Žáka byla prý oddanou členkou skupiny. Portál tvnoviny.sk však uvádí, že v poslední době toho začala mít Viola plné zuby a snažila se z církve odejít. Oficiálně jí to ale nebylo dovoleno. S podobnými praktikami mají zkušenosti i bývalí členové tohoto spolku, kteří ho označují za sektu.

„Apoštolská církev mě dostala do zoufalé situace. Ublížil jsem si a předávkoval jsem se,“ popsal své zkušenosti se spolkem Tomáš, kterého redakce slovenského deníku oslovila. „Chtěli mě uzdravovat a podobně. Pastoři vám však místo toho přivodí psychické problémy, které zjistíte až po čase,“ svěřil se.

Podobnou zkušenost má i další svědkyně. „Mají sektářské tahy zejména na mladé lidi. Můj kamarád nedopadl dobře, skončil na psychiatrii. I tam ho chodili uzdravovat, musel proto změnit bydliště,“ vypověděla žena, která nechtěla být jmenována.

Podle dalších toto společenství vymývá mozky a obyčejnému člověku převrací životní hodnoty a priority. Na prvním místě musí být vždy církev. Ta však jakékoliv manipulace odmítá a násilím prý nikoho nedrží.

Zvláštní na tom je, že v den, kdy Viola zmizela, prý na bohoslužbě nebyla. A budova, kde se konají jejich náboženské seance, je jenom 5 minut autem od místa, kde bylo nalezeno její tělo.

Související články

Další články