Šéfredaktor eXtra.cz Pavel Novotný glosuje každý týden dění v Ulici, kterou sleduje jeho manželka… A on se po návratu z práce pokaždé nadšeně přidává…

Tak Lumírek dostarostoval a celá Ulice si může oddechnout, že největší ťululum v dějinách komunální politiky je konečně minulostí.

Dozvuky voleb se táhly týdnem jako červená nit a já se dostával do extatických stavů, protože takhle má vypadat opravdová televizní zábava.

Lumír, kterého doposud tvůrci šetřili prozrazení skutečného intelektu této postavy (srovnatelný s okapovou rourou či stolním kalendářem), předvedl v rámci volebního boje i povolebního vyjednávání, proč by mělo být uzákoněno, že lidé v politických funkcích i na té nejnižší úrovni by neměli být lidé zbavení svéprávnosti či orangutani.

Zjistit, že ho Masný s Hložánkem jen cvičili až na konci své dosavadní politické kariéry, to je snad nejlepší vysvětlení toho, proč ona kariéra končí. Většího kreténa české radnice neviděly, o tom jsme se bavili už minule, ale čtvrtek a pátek snad daly odpověď i těm, kteří se domnívali, že Lumír není až takový dement, že je to ve skutečnosti slušný a poctivý člověk, který se jen stal obětí politických her a samozřejmě by právě on byl nejlepším starostou!

Nebyl. Nebyl, protože je kokot! Kokot všech kokotů, který nedocílí v politice nikdy ničeho, ne proto, že je čestný, ale protože při aktivním prosazování svých cílů sází na slušnost, karty na stole a svědomí lidí okolo sebe, což se mu bude velmi hodit třeba při vedení kostelního sboru, ale v reálné politice s tímto přístupem neprosadí ani přebarvení obecní nástěnky na červeno.

Co vlastně Lumír ostatním zvoleným subjektům na radnici nabízí a naopak odpírá:

  • požaduje post starosty
  • odmítá kompromis ve věci výstavby nákupního centra
  • odmítá koaliční dohodu jako celek a direktivně požaduje přepracování
  • chce zpátky vysázet park, který nechala vládnoucí koalice s ním v čele vysázet
  • posmívá se ženské straně, která v okrsku uspěla

Co reálně chtějí Hložánek s Masným:

  • Lumír starosta ano, ale bude poslouchat
  • prosazují výstavbu obchodního centra
  • zeleň zpátky, ale až bez Lumíra, aby to vypadalo, že napravují Lumírovy chyby
  • dobrou komunikaci se ženskou stranou

Z toho je přece zjevné, že pokud Mongol, pardon Nykl, nedostane rozum, nemůže se tato parta nikdy dohodnout. Všem je toto zřejmé, a proto se strana Hvězda smrti, nebo jak se jmenuje to uskupení pod vedením dua zlounů Masný und Hložánek, dohodla s feministkami a ostatně tomu předcházel i signál od voličů v podobě nepříliš přesvědčivého Lumčova vítězství, nebo co to po tom vykácení parku (celé jeho vina, on je debil, on to přehlédl) předvedl. Jediný, kdo neustále čumí a nechápe, je Lumír.

I když tady bacha. Víte, jak to je se Světluš. Lumír se s ní loučí, jako kdyby nejela do Moskvy, ale letěla na tu misi na Mars, jak se z ní nejde vrátit ještě v tomto životě, a všichni víme, co za chvíli bude – Světlana zpátky od atletického boháče Millera pod frigidní jitrnicí Lumírem a podruhé svatba! A když vidím, jak se ten blb stará po prohraných volbách ještě na poslední chvíli o park, tak se děsím, že okolo půjde ta kráva z těch Svatých žen Ulice, nebo jak se to jmenuje, a uvidí, že Lumír je vlastně dobračisko, a když jí docvakne, co je Masný za hajzla, ještě bude všechno jinak.

Ostatně to je také možný důvod, proč nám seriál neřekl, jak vlastně komunální volby v Ulici dopadly. Mimochodem, obrázek, alespoň stranický, bychom si mohli udělat prostým a velmi snadným odhadem toho, jak kdo vlastně hlasoval:

Amálie – Zemanovci

Miller – TOP 09

Světlana – Zemanovci

Lumír – ODS

Stará Nyklová (nejblbější postava seriálu, nehrála-li v něm Ornella Štiková) – Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

Růža Habartová (v seriálu reálně bojující celou tuto sezonu se stařeckou demencí) – Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

Pešek senior – KSČM

Amálie – Okamura

Hejlová – TOP 09

Simona – Zemanovci

Farská – Svaté ženy Ulice

Farský – Cicciolina

Vašek Hartl – Brežněv

Hejl junior – ODS

Hejlová Lenka – Svaté ženy Ulice

ČUK – Babiš

GEK – Babiš

Klára Pešková – už nikoho

Eddie – Piráti

Miládka – nevolička, neví, co jsou volby

Kalina – KDU/ČSL

Knobloch – Okamura

Knoblochová – to, co Knobloch, volila by Topku, ale nerozhoduje o tom

Robot ze Vsetína – KDU/ČSL, případně Čuba

Kryštof – Strana přátel forbesů

Urbanová – Zemanovci

Masný – sebe

Hložánek – sebe

Seidl – Rath

Matěj Jordán – Zelení

Jordánová – (nevolila, snažila se, ale neprošla dveřmi do volební místnosti ani po vyvrácení druhého křídla dveří předsedou komise)

Už po předběžném sčotu je zjevné, že v Ulici by v parlamentních a sněmovních volbách brali vše Babiš se Zemanem, z čehož se dá snadno dovodit, že je to stejně volební obvod plný naivních idiotů, a proto je úplně jedno, že jim bude vládnout Hložánek, Masný a lídryně kandidátky feministek, nebo co to je, prostě každá země má takovou vládu, jakou si zaslouží, a to určitě platí i pro vesnice a pavilony šimpanzů, a tedy i pro seriálovou Ulici, která si prostě nezaslouží debila Nykla, který to sice myslí dobře, ale to je asi tak všechno bez možnosti dalšího posunu.

K jeho dojáku se Světlanou se vracet nebudu, protože Světlana je za chvíli zpátky a s Lumírem a já ze sebe vola dělat nenechám. Divačky ať si věří, že už se Světluš nikdy nevrátí, a já se vzrušovat nebudu.

Na rozdíl od majora Kadlece který má za sebou spektakulární týden, během kterého se ožral jako prase, bohužel v dobrém úmyslu, poprvé políbil Hejlovou a pak s ní – ó bóže – strávil noc, během které samozřejmě k ničemu nedošlo, protože Hejlová je přece bezpohlavní bytost, na rozdíl od schovanky s očima daleko od sebe, která je pohlavní bytost, a proto Kadlece po zásluze opustila.

Ještě bych se rád vyjádřil k nechutné kampani, kterou rozjela Almara Almarovičová, pardon Tereza Jordánová proti ředitelskému synkovi, se kterým ho chce dát do kupy jeho matka ředitelka (a jinak stejná kráva jako Hejlová).

Nevím, co se vám, divačkám, tak líbí na tom, jak frigidní Hejlová blahosklonně mladého i ředitelku omlouvá a přesvědčuje velkou prdel k tomu ať se věnuje kantořině. Ale co si jako Jordánová představuje???

Mladej je hezčí než ona, má menší zadek než ona, je vysokoškolsky vzdělaným, univerzálním dědicem… Ty vole, a co nabízí Jordánová? Je to kravka s divným otcem, dědit nebude nic, navíc na to nebude sama, je širší než vyšší a má zatím jen střední. Nevím no, podle mě nemá právo odmítat takovou partii, prostě nemá, a opovažte se argumentovat láskou, proboha, takové věci jako cit, vášeň atd. jsou pro všežravce, jako je Jordánová či její představitelka, jen přehnaný luxus, který si prostě nemohou dovolit.

Co říci závěrem, snad jen, že ve scéně „budoucí expřítel Libušky Libor jde na drink do Eliášova hájemství“, bylo velmi zábavné sledovat, jak sadista Eliáš zkušeně vyprovokoval doktůrka k útoku. Ten nakonec samozřejmě zcela selhává, venku rozkope popelnici, kterou následně uklidí, bože, a doma vyhlásí Libušku. Toto činí tak iracionálně, že to až působilo dojmem, že mu to do huby vecpal někdo ze scenáristů, prostě že to neříkal opravdový Libor.

Jinak největší pravdu a nejlepší čin pochopitelně předvedl bezejmenný skinhead, který dal na držku debiloherci. To samé by the way zasloužila Libuška za odmítnutí vytetovat hákový kříž a runy, no prostě odmítnutí vytetovat motiv, o který ji coby tatérku požádal zákazník tatérského studia, který měl krom debiločinoherníka s pojízdnou knihovnou řádně profackovat i Libušku, zatímco jediný ve scéně skutečně trápený člověk byl zcela nevinný Libor.

Docela by mě zajímalo, s kým se spustí, jen ho příští týden konečně Libuška opustí. Jestli se nepletu, bude volný Miller. Akorát mě teď k tomu napadá, že je vlastně blbé, že Libor chce ještě děti. Ech.

Ať žije gay pride!

Ať žije sadismus!

Ať žije Ulice!