Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Udeří silné bouřky, někde i s kroupami: Pro tyto kraje platí VÝSTRAHA

Zdroj: profimedia.cz
Tropických teplot si užíváme už několik dní v kuse. S teplem se pojí také bouřky, které v Česku udeří během tohoto týdne. V následujících třech dnech bude hřmít téměř ve všech částech republiky, někde navíc za doprovodu deště, padat mohou i kroupy.

"Během středečního odpoledne a večera se začnou na frontálním rozhraní, s výjimkou západních Čech, místy vytvářet bouřky, které mohou být ojediněle silné," zdvihl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varovný prst.

Bouřky budou slábnout v noci na čtvrtek, přes den ale budou opět sílit. Definitivně zeslábnout by pak měly v pátek a o víkendu už by nikde hromy burácet neměly.

Doprovodné přívalové deště mohou způsobit velké škody, například zatopit níže položená místa. Podle meteorologů je vhodné se na to připravit a dopředu zajistit okna, dveře a upevnit volně položené věci. Pozor si dávejte také na větrem uvolněné předměty a především na zásah bleskem.

Výstraha ČHMÚ platí pro kraje Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký, Vysočinu, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Prahu, a to od středy ve 14 odpoledne do páteční půlnoci. V Libereckém kraji pak do úterní půlnoci.

Související články

Další články