Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Týden ve znamení vyšších teplot: Silný vítr ustane, sluníčko se ale skryje

Zdroj: unsplash.com
Počasí
Předpovědi meteorologů se vyplnily. V Čechách, především na horách a Vysočině foukal o víkendu velmi silný vítr. Ve Špindlerově Mlýně dokonce vichr trhal plechovou střechu a zasahovat museli hasiči. Výstraha před silným větrem platí do pondělní deváté hodiny ranní. Jaké počasí nás čeká v nadcházejících dnech?

pondělí předpověď slibuje oblačnou až zataženou oblohu a čerstvý vítr, který má ale podle meteorologů k večeru slábnout. První pracovní den bude nezvykle teplý. Teploty se v pondělí vyšplhají až k 15 °C.

Zataženo až oblačno má být i v úterý. Místy může vykouknout sluníčko, pozor by si měli hlavně řidiči dávat na mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou v západní polovině Čech k 0 °C. Odpoledne bude podle ČHMÚ až 14 °C.

Ve středu i ve čtvrtek bude vypadat počasí podobně. Oblačno až zataženo s občasným deštěm. Teploty se budou stále držet poměrně vysoko. Ve středu budou nejvyšší denní teploty 13 °C, ve čtvrtek předpověď slibuje o stupeň méně.

Sluníčka se pravděpodobně nedočkáme ani v pátek. Obloha bude opět zatažená, jen ojediněle může být polojasná. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 8 a 12 °C, v jihozápadní polovině Čech kolem 6 °C.

Výstraha před silným větrem platí pro Liberecký kraj (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Liberec, Tanvald), a to do pondělní deváté hodiny ranní.

Související články

Další články