Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tušili jste, že kuchyň je malou lékárničkou? Tohle je 5 nejužitečněj­ších léků!

Zdravé potraviny, které má každý doma.
Zdroj: profimedia.cz
Kuchyň by mohla být takovou malou lékárnou, najdou se tu totiž léky, o kterých nemáte ani tušení. Pokud máte tedy nějaké zdravotní problémy, zkuste místo po lécích sáhnout po zdravých potravinách a bylinkách, které dokáží zázraky. Budete sami překvapeni.

Koření, bylinky, ale i ovoce a zelenina jsou takové prášky ve zdravé podobě. Proč nevyužít vitaminů a látek, které nám tyto potraviny nabízejí, a sahat po pilulkách? Vždy, když vás rozbolí hlava nebo břicho, stačí zajít do kuchyně! Tohle je 5 nejúčinnějších lé­ků.

1. Česnek

Česneku by se mohlo přezdívat elixír zdraví, má totiž tolik zázračných účinků, že nevíme, kde začít. Zajímavé je, že česnek snižuje možnost vzniku rakoviny a brzdí bakteriální infekci. Dále posiluje imunitu a snižuje krevní tlak.

2. Kurkuma

Kurkuma má protizánětlivé a antioxidační účinky, tudíž napomáhá při prevenci nádorových onemocnění, jde tedy o důležitou součást vaší stravy.

3. Chilli papričky

Chilli je skutečně účinným pomocníkem od bolesti všeho druhu, nebojte se tedy své pokrmy připravit v pikantní podobě. Navíc chilli můžete použít i při léčbě kožních nemocí.

4. Rozmarýn

Jde o skvělý antioxidant, který pročistí vaše tělo a zrychlí metabolismu. Navíc je rozmarýn skvělý pro rychlé trávení.

5. Zázvor

Pomáhá řešit zácpu, nevolnosti, ale i těhotenské obtíže. Navíc jde o skvělého pomocníka při chřipce a nachlazení.

Související články

Další články