Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

TURNE!EČKO KAZOO OR DIE! PUNK-ROCK TOUR 2019

Na největší společné turné vyráží od února do dubna trojice předních českých punk-rockových kapel. Šnůra šestnácti koncertů po Čechách, Moravě, Slezsku i Slovensku se bude odehrávat převážně po kulturácích a pod názvem TURNE!EČKO KAZOO OR DIE ji společně jedou skupiny TOTÁLNÍ NASAZENÍ, E!E a THE FIALKY.

Slánské Totální nasazení úspěšně vstoupilo do své 29. sezóny hned s dvěma zásadními novinkami. Tou nejpodstatnější je určitě návrat staronového člena, kytaristy P.P.Cvoka, který se po pěti letech stal opět nedílnou součástí kapely. „Jsem moc rád, že se Pavel rozhodl pro návrat do našich řad a máme z toho všichni v kapele velikou radost. Jeho kytara i zpěv jsou originální a nezaměnitelné a jak jsme si již mohli v minulých letech vyzkoušet při turné, které s námi jel P.P.Cvok jako host, spol s kytaristou Karlossem se navzájem skvěle doplňují, zvuk je plnější a je to parádní jízda, navíc teď máme tři zpěvy,“ říká spokojeně zakládající člen slánských Totáčů, baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb. Už v této čtyřčlenné sestavě natočilo Totální nasazení začátkem ledna v hostivařském nahrávacím studiu materiál na nové, v pořadí jedenácté, řadové album, které pod názvem “KAZOO OR DIE!“ vyjde začátkem února na CD i LP. Album obsahuje patnáct písní a kromě již zveřejněného singlu “Je mi to líto“ se jedná o nové skladby, na kterých se autorsky podílela celá kapela. I díky tomu je album zatím žánrově nejpestřejším, které kdy Totální nasazení vydalo.

Příbramská punková legenda E!E, hrající od roku 1987 spolu s žánrově, i přístupem, spřízněnou, o dekádu mladší, pražskou partou The Fialky, pojede společnou jarní šňůru nazvanou TurnE!Ečko již popáté v řadě. „Loni na jaře jsme se v několika městech s kamarády z Totáčů potkali, kdy jsme hráli ve dvou různých klubech. Díky tomu se pomalu zrodil nápad to na přes rok spojit.“ Říká tvář Fialek kytarista Kečup, a dál s úsměvem dodává: „Totáči to pojali velkolepě a domluvili většinu akcí v kulturácích. My se zas chceme postarat o velkolepé večírky, a to bude znamenat i soutěž o jejich krále. Už teď je mi jasný, že nám E!E tu korunu určitě nedaj zadarmo a třeba i někdo z Totáčů překvapí. Každopádně vypijem každej bar!“. Jak E!E tak The Fialky slibují, že zazní všechny hity, kterých obě kapely nemají málo.

Seznam zastávek TURNE!EČKO KAZOO OR DIE! PUNK-ROCK TOUR 2019

8.2. KRALUPY NAD VLTAVOU KD Vltava

9.2. PLZEŇ KD Šeříková

15.2. ZLÍN Masters of Rock Café

16.2. BRATISLAVA Kulturák klub

2.3. STRAKONICE Dům kultury

8.3. SLANÝ MC Grand

9.3. RAKOVNÍK Dům osvěty

16.3. KARLOVY VARY Lidový dům

22.3. BRNO KD Semilasso

23.3. PELHŘIMOV KD Máj

29.3. HRADEC KRÁLOVÉ KD Střelnice

30.3. OPAVA Lidový dům

12.4. PRAHA Storm club

13.4. LIBEREC Dům kultury

19.4. ČESKÉ BUDĚJOVICE KD Vltava

21.4. JISTEBNICE KD

Související články

Další články