Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Turistický ráj ohrožen! V turecké Antalyi hoří les a evakuují se hotely a apartmány

V Antalyi hoří les a nedaří se ho dostat pod kontrolu.
Zdroj: twitter.com
V oblíbeném turistickém ráji v Turecku hoří les. Turecké úřady evakuují obyvatele i turisty z provincie Antalya. Oheň hoří od pátku, během soboty se ale rozšířil do okolí. Požár už zničil 13 domů a několik sadů. Hasičům se ho nedaří dostat pod kontrolu.

Oheň se dostal mimo kontrolu v neděli a turecké úřady tak rozhodly o evakuaci ráje turistů – přímořského letoviska Olimpos v provincii Antalya, kde je v tuto chvíli i několik Čechů. Plameny hasí 10 helikoptér a letadel.

Vzhledem k tomu, že fouká velmi silný vítr, oheň se rychle šíří dál do okolí a nedaří se ho dostat pod kontrolu. Preventivně se evakuují hotely, apartmány i další turistická místa.

„Oheň se šíří velmi rychle. Kvůli větru nejsme schopni říct, na jakou stranu se bude dál šířit, přistoupili jsme tedy k preventivní evakuaci,“ řekl guvernér zasažené oblasti Polat Kara. Podle starosty města Kumluca není vyloučené, že požár někdo založil úmyslně.

Související články

Další články