Komunální a senátní volby jsou za dveřmi, v některých obvodech to začíná vypadat hodně divoce, a to i co se šoubyznysu týče.

Ke korytům se snaží dostat kde kdo, včetně našeho šéfredaktora (33), který se chystá bojovat o Řeporyje, ale kam se hrabe na dvojici Emil Zajac – DJ Uwa (43).

Prvně jmenovaný, duševně chudší horník z Ostravy, se proslavil před deseti lety v první řadě VyVolených a od té doby různě živoří po Praze. Tu jako kulisák u Daniela Landy, tu coby řidič náklaďáku bez řidičáku. Kandiduje za předem odepsanou iniciativu Řešení pro Prahu, jejíž mluvčí pro iHned o Zajacovi řekl: „Emil Zajac je nejvýraznější tváří naší kandidátky. Sdílí názory na dopravní zácpy v Praze, na nízkoemisní zóny. Ohromně se nám líbil jeho životní příběh, protože 11 let fáral na šachtě jako horník. Nikdo o něm tedy nemůže říct, že by byl jen mediální celebritkou,“ pobavil jeho lídr, který se sám na magistrát těžko dostane (jeho strana by musela překročit 5 procent, což nevypadá), natož aby o Praze rozhodoval jednodušší Emil.

To kandidatura DJ Uwy, známé to veteránské figurky pražské klubové scény, je prý pouhou recesí.

Uwa pod svým občanským jménem Ludvík Uwe Vaník kandiduje v senátním obvodu č. 24 za stranu Republika a hlas mu mohou odevzdat lidé nejen na devítce, ale i na Praze 14, 18, 19, 20, 21 a v Bechovicích, Dolních Počernicích, Klánovicích, Kolodějích, Satalicích a Vinoři.

Uwa, který se živí jako rezidentní DJ a provozní prestižního hudebního klubu v centru, překvapil volebním programem, kde krom dekriminalizace marihuany požaduje ještě například vstřícnější postoj k soudům u svěřeneckých sou­dů.