S nádhernou, teprve dvacetiletou Miss Teen Texas si nepěkně pohrál osud. Ještě před třemi lety žila naprosto obyčejný život mladé holky. Kariéru měla díky svému vzhledu a inteligenci perfektně našlápnutou.

V roce 2015 jí začalo z ničeho nic bolet koleno, a tak šla k lékaři. Zpočátku si mysleli, že se jedná o naprosto banální věc. Bohužel se velmi zmýlili. Z obyčejné bolesti kolene se nakonec vyklubala rakovina kostí, která dívce velmi zkomplikovala ži­vot.

Kromě toho, že soutěžila v Miss, tak se také věnovala volejbalu. „Trenér si na základě toho myslel, že jde o běžné poranění, s nímž můžete hrát, dokud je bolest snesitelná. Takže jsem odehrála ještě celou sezonu s tím, že na konci si zajdu na chirurgii,“ hovoří o začátku nemoci Jillian.

„Když mi pak řekli, že je to rakovina, byla jsem šokována a nemohla tomu uvěřit,“ vzpomíná na krušné chvíle. Lékaři Jillian Williams museli amputovat nohu tak, aby kotník sloužil jako koleno a zbytek nohy jako základ pro protézu.

Pohledná dívka přiznává, že začátky byly opravdu krušné. Ona však zabojovala a rozhodně se nechystá vzdát. Nyní sní o kariéře profesionální volejbalistky.