Malý Elijah nemohl dospat a ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny ranní se vydal na procházku po domě. Pak si otevřel dveře a vyšel ven na ulici. Na sobě měl jen plenky a botičky. Bohužel za malým cestovatelem se zabouchly vchodové dveře. Elijah zkoušel volat maminku, pak zoufale křičel, ale nikdo ho neslyšel.

Podle kanadských deníků, které se případu věnují, bylo venku minus 30 stupňů Celsia. Severní Ameriku totiž sužují brutální mrazy. Elijah neměl šanci noční výlet bez pomoci dospělého přežít.

Když ráno rodiče Elijaha nenašli v postýlce, okamžitě zalarmovali policii. Ve hře byla v první chvíli i varianta, že Elijaha někdo unesl. Okamžitě ho začali hledat sousedé i profesionální psovodi. Do akce byl zapojen také policejní vrtulník. Malý Elijah v tu chvíli už ale ležel na sousední zahradě. Jeho tělíčko nakonec našel soused 300 metrů od domu jeho rodičů.

„Každý obyvatel Toronta musí cítit ztrátu. Pořád před sebou vidím obrázek usměvavého chlapce a pak záběr z kamery, jak stojí promrzlý u dveří. Byla to šílená souhra okolností. Pro policisty není nic horšího než vidět smrt takhle malého dítěte,“ uvedl na tiskovce zdrcený šéf místních kriminalistů Bill Blair.