Hlavní líčení dívek je neveřejné, dvě dívky jsou totiž nezletilé. K soudu je přivedly ženské dozorkyně, všechny měly sklopenou hlavu a neřekly ani slovo. V době vraždy jim bylo 18, 17 a 16 let, svoji oběť měly zavraždit 13. dubna.

Hasiči našli tělo muže loni v dubnu v jeho bytě v Praze-Letňanech. Další den bylo vyhlášeno pátrání po třech dívkách ve věku 16, 17 a 18 let. Později je policie našla v Litoměřicích.

Dívky se prý měly s mužem pohádat a poté ho napadnout. Údajně ho kopaly, tloukly různými předměty, jedna z nich pak muže bodala do hrudníku. Nakonec dvaasedmdesáti­letého muže udusily polštářem. Stopy chtěly zahladit požárem.

„Nejen z výslechů vyplynulo, že dívky měly s mužem slovní konflikt, poté ho napadly a usmrtily. Aby navíc zahladily stopy, zapnuly plynový sporák, na který naházely hořlavé předměty, a tím se pokusily založit požár,“ informovala již po zadržení dívek policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Vražda byla zvlášť brutální, za to by jim v případě, že by byly zletilé, hrozilo až doživotí. Jenže dvě dívky jsou nezletilé, tak jim hrozí trest maximálně deset let. Mladší dívky žily před vraždou ve výchovném ústavu na Pelhřimovsku, ze kterého několik dní před brutální vraždou uprchly. Starší tam prý dříve žila také. Nejmladší z nich měla údajně poměr se synem oběti.