Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Trest pro Afghánce, který znásilnil sestřičku, bude tvrdý: Hrozí mu až 12 let!

Bude spravedlivě potrestán?
Zdroj: archiv
Devatenáctiletý Afghánec je obžalovaný ze znásilnění zdravotní sestry v Nemocnici Na Bulovce. Do této chvíle mu hrozil mírnější trest, ale nakonec tomu tak nebude. Tento případ se bude nejspíše posuzovat jako těžké ublížení na zdraví a tím pádem násilníkovi hrozí až 12 let za mřížemi.

Loni 30. října mělo dojít v Nemocnici Na Bulovce ke znásilnění zdravotní sestry. Útočník je přitom teprve devatenáctiletý imigrant z Afghánistánu. Mladík do nemocnice na infekční oddělení doprovázel svého bratra, který tam šel se zdravotními problémy.

Útočník poté napadl sestřičku, která se snažila bránit a křikem si zavolala na pomoc své kolegy. Je velmi pravděpodobné, že celý incident se bude vyšetřovat jako těžké ublížení na zdraví, a proto zde také může být výše trestu až 12 let.

Doposud totiž mladíkovi hrozil pětiletý trest. „Soud dospěl k názoru, že by tam mohla být jiná kvalifikace, a spis poslal nejblíže nadřízenému společnému soudu, tedy vrchnímu soudu,“ řekl Právu mluvčí obvodního soudu Petr Novák.

Nyní bude Vrchní soud v Praze rozhodovat, zda má kauzu posuzovat Obvodní soud pro Prahu 8, nebo se na čin vztahuje přísnější odstavec trestního zákoníku za těžké ublížení na zdraví. O celé kauze informuje dnešní Právo.

Související články

Další články