S příchodem podzimu se mnozí lidé kvůli ubývajícímu sluníčku a zkracujícím se dnům cítí unavenější a skleslejší. I když nejde o depresi v pravém slova smyslu, není to pochopitelně nic příjemného. V boji se špatnou náladou vám mohou pomoci drahé kameny a vzácné minerály.

Achát

Pomáhá při velké psychické zátěži, dodává jistotu a pocit sebedůvěry. Posiluje sebeúctu, zmírňuje komplexy méněcennosti a nedocenění. Achát podporuje vyrovnanost, umožňuje rozpouštět stres a záporné emoce. Má uklidňující a harmonizující účinky, používá se při léčení duševních chorob.

Citrín

Účinkuje při depresích, fobiích, únavě a nervozitě. Napomáhá odstraňovat podrážděnost a nespokojenost. Citrín přináší klid a vyrovnanost, poskytuje sebejistotu, pohodu a naději. Podporuje využití intuice a tvůrčí vyjádření, působí povzbuzujícím a zároveň uvolňujícím způsobem na naše myšlení a cítění.

Chalcedon

Podporuje výřečnost, sebedůvěru i důvěru v okolí, tlumí hněv, pomáhá při slabostech, sklíčenosti a nespavosti. Působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti, účinkuje pozitivně na naši mysl. Chalcedon uklidňuje přetížené nervy, ulevuje v obtížných chvílích při pocitech beznaděje a posiluje víru v lepší zítřky.

Lazurit (lapis lazuli)

Odstraňuje stres a přináší pocit klidu, přispívá ke zbavení se depresivních stavů. Lazurit funguje proti stesku a nespavosti, zvyšuje vnímavost. Dodává odvahu, pocity jistoty a bezpečí, podporuje intuici. Přináší vyrovnanost a harmonii ve vztazích. Odstraňuje potíže s komunikací a zlepšuje kreativitu.

Olivín

Pomáhá překonávat pocity odcizení, zklidňuje mysl, tiší smutek, přecitlivělost a sebelítost. Dodává radostnou náladu, zlepšuje mezilidské vztahy, zvyšuje schopnost snášenlivosti. Tlumí výčitky špatného svědomí a pocity viny, potlačuje zlobu. Olivín nás nabíjí pozitivním myšlením a poskytuje naději.

Sluneční kámen

Přináší optimismus, obrací naši pozornost ke světlým stránkám života, chrání nás před černými vizemi. Napomáhá přemoci strach, trápení a deprese, potlačuje chmury, mírní nervozitu. Učí nás pozitivně myslet a věřit v dobro. Sluneční kámen dodává pocit sebedůvěry, posiluje odhodlání zdolávat překážky.

Tyrkys

Navozuje vnitřní klid, působí proti depresi, strachu a při stavech vyčerpání. Tyrkys podporuje úspěch a štěstí. Pomáhá k vyjadřování vlastních myšlenek, usnadňuje projevy tvůrčích schopností. Dodává kreativitu, sílu a vyrovnanost, zvyšuje intuici. Zahání zlé sny, brání sebepoškozování a sebelítosti.

Záhněda

Ulevuje při melancholii a depresi, uvolňuje vnitřní napětí, zklidňuje emoce. Zahání strach a dodává sílu při rozhodování, posiluje vytrvalost. Záhněda napomáhá zvládat obtížné situace, zbavuje potíží s vyjadřováním, zvyšuje koncentraci. Mírní stres a tiší nervovou soustavu, potlačuje noční můry.

Všechny tyto léčivé minerály, a to v podobě uměleckých předmětů, šperků, opracovaných i neopracovaných kamenů, jsou k dostání ve Světě minerálů.

Náladu vám zvedne i návštěva pražského muzea Mineralia, kde se nachází největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě. Součástí komplexu je tajuplná jeskyně i unikátní 4D kino, v němž se promítá film zachycující dobrodružnou cestu doly a podzemím.