Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

"Toy Story" z lidského světa: S čím si hrají děti ze všech koutů planety?

děti a jejich hračky
Zdroj: Facebook
+ Dalších 15 fotografií

Taky máte někdy pocit, že když se podíváte na své hračky, vidíte v nich ucelenou mozaiku toho, jaké jste měli dětství, co vás nejvíc bavilo a dokonce z nich poznáváte i to, jak majetná byla vaše rodina?

Podle psychologů vaši osobnost formuje i to, s čím si v mládí hrajete, ale ruku na srdce, dětem z rozvojových zemí kolikrát musí stačit jen klacek omotaný látkou, aby byla panenka na světě.

Fotograf Gabriele Galimberti cestoval 18 měsíců po celém světě a celý svůj čas věnoval dětem a jejich hračkám. Než zmáčkl spoušť, nejdřív si s nimi hrál, aby získal jejich důvěru. I tak to ale kolikrát nebylo jednoduché: "Asi se dá očekávat, že nejmajetnější děti nejdřív vůbec nechtěly, abych se jejich hraček dotkl, potřeboval jsem pro ně více času. To v Africe bylo focení jednodušší, tamní děti si spíše hrají s kamarády venku než s hračkami."

Galimberti bere svou hračkovou fotostory jako skvělý materiál ke studiu. Výběr hraček je podle něj ovlivňován hlavně rodiči a tím, co oni mají rádi, jaké mají koníčky, povolání a co se jim líbí. Zajímavé je i to, jak funkce hraček spojují dva vzdálené světy - holčička z africké Malawi a chlapec z amerického Texasu - oba věří, že jejich malí dinosauři je v noci chrání před zlem a nebezpečím.

A redakci eXtra zajímá, jaká byla vaše nejoblíbenější hračka?

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články