Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Totální apokalypsa! Takhle vypadá zkáza po Glastonbury, největším hudebním festivalu na světě!

Trvá šest týdnů, než se všechno uklidí.
Zdroj: reprofoto David Hedges
+ Dalších 8 fotografií

Na největší český festival Rock for People jezdí zhruba 25 tisíc lidí. Na největší festival na světě Glastonbury, který se koná v Anglii, jezdí 175 tisíc lidí. A když máte pohromadě 175 tisíc lidí na jednom místě, kde se několik dní opíjejí a bydlí ve stanu s bahnem všude okolo, nadělá to pěknou paseku.

Celý festival se koná na polích Worthy Farm u městečka Pilton na jihozápadě Anglie a pořádá ho místní farmář Michael Eavis, který celý rok farmaří, chová stádo krav, které se po areálu prohánějí, a jako takovou zábavnou bokovku pořádá největší hudební festival na světě, kam tento rok zavítalo více než 2 000 kapel hrajících na více než 40 stagích.

Když pak všichni návštěvníci plní zážitků odjíždějí, musí se areál zase uklidit, aby mohly vyběhnout kravky na pastvu. Zhruba 800 lidí se věnuje jenom uklízení obrovského areálu velikosti Českých Budějovic a trvá to neuvěřitelných 6 týdnů, než se všechny odpadky posbírají a odvozí.

Uklidit celý areál stojí Michaela Eavise neuvěřitelné 3 miliony liber, což je v přepočtu téměř 103 milionů korun. Což znamená, že rozpočet na úklid po Glastonbury je ještě vyšší než rozpočet celého Rock for People…

Související články

Další články