Stalo by se tohle u nás? Docela pochybujeme. Nejenže by nás každá rozvážka jídla odmítla, ale na České dráhy není ani dvakrát spoleh, že budou včas tam, kde mají být. V Anglii je to ale něco jiného, jejich služby jsou tam prvotřídní. Prostě pro ně platí – náš zákazník, náš pán.

Lucie Mathieson cestovala ve své domovské Británii z Manchesteru do Port Talbot a během čtyřhodinové cesty se pokusila o celkem zajímavý kousek. Zavolala na rozvoz jídla do Pizzy Hut v Newportu, aby jí doručili dvě pizzy a česnekový chleba do jedoucího vlaku. A to téměř doslova, protože vlak v Newportu staví na nástupišti jenom po dobu padesáti sekund.

Hladová Britka nahlásila, v jakém sedí vagónu a k jejímu překvapení – a překvapení všech, kdo tyto fotky viděli – svou donášku dostala. Během 50 vteřin stihla vyběhnout ven, poslíček již na ni čekal, zaplatila a zbytek cesty mohla strávit nad daleko lepším jídlem, než jaké měli ostatní cestující.

Těm nezbylo než závistivě koukat a stejně jako my všichni se divit, že pro Pizzu Hut nebyl problém vyhovět přání svého zákazníka.