Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Tomu neuvěříte! Tahle desetiletá holčička nachytala už přes 1000 pedofilů. Jenom není skutečná!

Zdroj: EPA

Nizozemská organizace chránící práva dětí identifikovala už více než 1000 pedofilů díky vytvoření filipínské desetileté holčičky s názvem Sweetie. Ve skutečnosti neexistuje. Jde jen o počítačově vytvořenou tvář.

Terre des Hommes z organizace ji vytvořil a pak jejím jménem psal na diskusní fóra, aby odhalil internetové pedofily. Dva a půl měsíce ze sídla organizace v Amsterodamu procházeli různá fóra a zjistili, jak jsou efektivní. Velice brzy je kontaktovalo zhruba 20 tisíc sexuálních predátorů ze 71 zemí a v tomto týdnu předali kontakty 1000 lidí Interpolu.

"Jakmile jsme šli online, bylo to jako lavina," řekl pro Globe and Mail šéf projektu Hans Guyt. Požadovali zejména webchat s malou dívkou za úplatu, což je velmi rozšířený fenomén, který chtějí zlikvidovat.

Zjistit identitu lidí bylo docela jednoduché. Stačilo se připojit do chatu jako desetiletá dívka z Filipín a hned měla soukromé zprávy požadující webchat, kde bude nahá. Za to při prezentaci pro novináře chtěl jeden člověk zaplatit 20 dolarů. Stačilo pak získat Skype uživatelskou adresu a z ní už šlo zjistit, o koho přesně jde.

Nejvíc nachytaných lidí bylo z USA (254), dále z Velké Británie (110) a hodně také z Indie (103).

Související články

Další články