„Nedovedete si představit, co se stalo po premiéře filmu. Najednou se z veselé, sebejisté, téměř neznámé Šárky stala celorepublikově proslavená Irenka. Vyjít na ulici byl stresový zážitek, všichni se za mnou otáčeli, vůbec jsem na to nebyla připravená. Při natáčení exponovaných scén filmu mi bylo jasné, že to zrovna není moje parketa, ale točila jsem s již výborným kamarádem Bolkem Polívkou, který k tomu přistupoval s bezprostředním humorem, a paní Věra Chytilová to brala jako samozřejmost. Moje rodina mně připravila bezproblémové dětství i dospívání a život „Irenek“ mi byl na hony vzdálen. Najednou jsem byla pro celou republiku ta IRENKA!!! Sexuální symbol v nepříliš lichotivém světle,“ uvedla Šárka Vojtková v rozhovoru pro Filmová místa.

A jak vlastně k roli Irenky přišla? Přeci jen to byla neznámá dívka, která o šoubyznysu neměla ani ponětí. Získala ji v podstatě náhodou, protože na casting ji musel dotáhnout její kamarád skoro násilím. Začínající herečka tak jistě nečekala, jaké šílenství se okolo ní po premiéře strhne.

„Musím přiznat, že jsem to nezvládla. Přišla řada lukrativních nabídek na další natáčení, ale vše jsem odmítla, když se můj přítel vypravil za prací do Itálie, využila jsem to a odcestovala s ním. Dnes vím, že jsem měla točit dál, abych prosadila jméno Šárka Vojtková a Irenku odsunula jen na jednu z rolí ve zdařilém filmu.“

Irenka se odstěhovala do Modeny, kde se věnovala stylistice a kosmetice. Zdá se, že mnoho z nabytých zkušeností vyzkoušela i sama na sobě, ale Vojtková přiznává jen plastiku rtů. Jenže když se na ni podíváte, tak jen o nafouknutí pusy nemůže být řeč. Sotva pohne mimickými svaly a teď je bohužel už opravdu těm levnějším děvám podobnější.

Irenka se nicméně nesvlékla jen v Dědictví. Na její scénu v pornofilmu se můžete podívat ZDE.

Na sexy křivky této krásky, kterou proslavily její vnady, se můžete dnes od 20:20 podívat na Nově. Tenhle film prostě snad nemůže nikdy nikoho omrzet.